Pleksi Ayna Nedir? - Mazeron Reklam

Pleksi Ayna

Pleksi Ayna
08.12.2022
2.092

Mazeronreklam.com.tr olarak genellikle aynaların inanılmaz derecede hafife alınmış bir ev dekoru parçası olduğunu düşünüyoruz. Pleksi aynalar o kadar çok yönlüdür ki, hemen hemen her alana ve her tasarım stiline sığabilirler.

Aynalar için alışveriş yaparken, müşterilerin çoğunluğu her zaman geleneksel bir cam aynayı tercih eder, ancak bir alternatif de vardır. Son yıllarda plastik sektöründe ki gelişmeler, hem pleksi hem de polikarbonat aynaların kullanım oranın artmasına sebep olmuştur.

Pleksi aynalar okul, hastane, ahır, hapishane gibi yerlerde artan güvenlik ihtiyacından dolayı ortaya çıkmıştır. Pleksi aynalar kırılması ve parçalanması oldukça zordur, bu nedenle zarar vermesi daha az olasıdır.

Pleksi aynalar camdan 17 kat daha güçlüdür. Çarpma gibi büyük etkilere dayanabilir. Pleksi aynanın dayanıklılığı, güvenliğin öncelikli olduğu camın çatlayabileceği veya kırılabileceği yerlerde kullanım için onu ideal kılar.

Pleksi aynanın yüzeyi çizilirse, yüzeyini eski haline getirmek için camın aksine akrilik cila kullanılabilir. Polikarbonat aynalar pleksiden daha güçlü bir seçimdir. Polikarbonat aynalar tamamen hava koşullarına dayanıklı olduğundan ve kalıcı bir hasara neden olmadan genişleyip büzülebildiğinden, pleksi aynalara göre dış mekanlarda daha iyi performans gösterirler. Polikarbonat aynalar da umumi banyolarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Pleksi Aynalar Nerelerde Kullanılır?

Müşterilerimiz, evde cam yerine kullanılabilecek tüm alanlarda pleksi ayna kullanmaktadırlar;

 • Banyo aynaları
 • Koridor aynaları
 • Bahçe aynaları
 • Oyun odası aynaları (Pleksi çocuklar için güvenlidir.)
 • Aynalı masa üstleri

Pleksi pahalı mıdır?
Pleksi üretiminde daha fazla zaman harcandığı ve emek olduğu için, dökme pleksi levhalar daha pahalıdır. Tipik olarak daha kaliteli ve daha dayanıklıdır. Pleksiglas ürünler sadece hücre döküm işlemi kullanılarak üretilir.

Pleksi cam kadar yansıtıcı mıdır?

Pleksi, yansıma önleyici pleksi, anti-statik ve aşınmaya dayanıklı özellikleri ile cam gibi bir performans gösterir. Parlamayan pleksi, istenmeyen parlamayı azaltmak için ışığı dağıtan mat benzeri bir yüzeye sahiptir.

Pleksi aynalar kolayca çizilir mi?

Ev eşyalarını temizlemek için kullanılmış bir bezi pleksi aynayı silerken kullanmayınız. Pleksi kolayca çizilir, kullanılmış bezler genellikle kir kalıntısı içerir.

Pleksi ayna mı yoksa cam mı daha ucuz?

Camın ağırlığının yaklaşık yarısı kadar olan pleksi, teslimatı ve nakliyesi camdan çok daha ucuzdur ve kurulumu çok daha kolaydır.

Pleksinin Dezavantajları Nelerdir?

Pleksi levhalar, yüksek sıcaklıklarda veya doğrudan alevlere maruz kaldığında erir. Pleksiglas plastiğin erime noktası 160 derecedir. Bu nedenle aşırı sıcaklıklara dayanamazlar. Pleksi, sert ve dayanıklıdır ancak aynı zamanda kolayca çizilebilir.

Pleksi Ayna Nelerden Yapılmıştır?

Pleksi ayna, sürekli olarak işlenmiş bir akrilikten yapılır. Levhaya dayanıklı bir koruyucu kaplama ile desteklenen bir ayna cilası verilerek bir vakum metalleştirme işlemi kullanılarak oluşturulur.

Pleksi mi Cam mı Daha Güçlüdür?

Pleksi, camın yarısından daha hafiftir. Pleks,, camdan birçok kat daha güçlüdür ve bu nedenle darbelere karşı daha dayanıklıdır. Pleksi parçalandığında, camın aksine kesici değildir. Camın çizilmesi daha zordur.

Ürün Sipariş Formu

  Whatsapp
  Gamze Yılmaz
  Gamze Yılmaz
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?