Fonksiyonel Polikarbon Levha Çeşitleri ve Fiyatları - Mazeron

Fonksiyonel Polikarbonat Levha Çeşitleri

Fonksiyonel Polikarbonat Levha Çeşitleri
26.10.2023
132

Solid polikarbonat levha, inşaatta çok önemli bir çatı malzemesidir. Yüksek darbe direnci, ışık geçirgenliği ve UV korumasına sahip olmasıyla bilinir. Ancak bazı uygulamalar için özel fonksiyonel polikarbonat levhalara ihtiyaç duyarız. Örneğin, seralar için yoğuşma önleyici polikarbonat. Bu özel levhalar, belirli amaçlara ulaşabilmek için özel malzemelerle zenginleştirilmiştir. Bu makale, fonksiyonel solid polikarbonat levhalar hakkında size daha fazla bilgi sunar.

Aleve Dayanıklı Polikarbonat Levhalar

Yanmaz polikarbonat levhalar, üretim sürecinde polikarbonat hammaddesine alev geciktiriciler eklenir. İç duvar ve tavan uygulamalarına yönelik Uluslararası Yapı Kodu (IBC) A Sınıfı yanıcılık gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Aleve dayanıklı polikarbonat levhalar UL 94 Yanıcılık derecesine sahip polikarbonatla uyumludur. Çok daha hızlı yanar ve 10 saniye sonra durur, aynı zamanda alevli malzeme damlamasına da izin vermez. Bu tür özel polikarbonat, yüksek yanmazlık sınıfı gerektiren endüstriyel depo çatısı, stadyum çatısı ve devlet inşaatı çatısı için kullanılır. Polikarbon son derece yüksek darbe dayanımı, yüksek berraklığı ve hafifliğiyle neredeyse kırılmazdır. Yangına dayanıklı polikarbonat levhalar farklı boyut ve renklerde mevcuttur. 

Çizilmez Polikarbonat Levhalar

Çizilmez polikarbonat, fiziksel hasara karşı koruma sağlayan sert kaplamalı bir polikarbonattır. Fransız kapılar ve pencereler, ekran koruması ve görünürlüğü korumanız gereken yerlerde cam yüzeyinin değiştirilmesi için idealdir. Aşınmaya karşı dayanıklılık, temizlenmesi kolay, net iletim ve iyi hava koşullarına dayanıklılık özelliklerine sahiptir. 

Çizilmez polikarbonat levhalar daha serttir ve netliği korumak için çok daha yüksek darbe dayanımına sahiptir. Endüstriyel araçlar, laboratuvar ve endüstriyel tesislerdeki koruyucu bariyerler ve benzeri gibi görüş netliğinden ödün vermeden korumanın gerekli olduğu uygulamalarda mükemmel bir cam alternatifi olan hafif ve yalnızca yarı ağırlığında bir camdır.

Yoğuşma Önleyici Polikarbonat Levhalar

Buğu önleyici kaplama olarak da adlandırılan yoğuşma önleyici polikarbonat levhalar, belirli polikarbonat levhaların iç kısmına uygulanan bir kaplamadır. İç katman yoğuşma suyuyla kaplanmıştır. Kalınlığı çeşitli renklerde 4 mm-20 mm arasındadır. Belirli hava koşullarında ve değişken sıcaklık ve nem koşullarında polikarbonat levhaların iç kısmında yoğuşma oluşabilir. Bu nemin damlacıklar oluşturmak yerine bitkilerinizin üzerine düşmesine neden olacaktır. Bitkilerinizin üzerine su damlaları düşerse bu onların sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Buğu önleyici polikarbon, damlacıkların yüzeye eşit şekilde dağılmasına ve suyun dökülme yönünde akmasına yardımcı olur. Aynı zamanda yeterli güneş ışığı paneli sağlayarak ışık geçirgenliğini artırma etkisine de ulaşır.

Ticari olarak büyüyorsanız ve daha yüksek üretim arıyorsanız mümkün olan en sağlıklı tesisi istiyorsunuz. Ayrıca gösterdiğiniz bitkileri yetiştiriyorsanız yapraklarda veya çiçeklerde su lekeleri istemezsiniz. Buğu önleyici çift duvarlı polikarbon sera bu etkiyi elde etmenize yardımcı olur. Bu herhangi bir yetiştirici için hatta arka bahçedeki hobi yetiştiricileri için bile hoş bir özelliktir.

Işık Difüzör Polikarbonat Levhalar

Işık difüzörünün avantajı, yüksek ışık geçirgenliği sağlayarak ürünün ışık yayılımını ve bulanıklığını arttırmasıdır. Ekranı daha gerçekçi hale getirmek ve kristal netliğinde bir görsel efekt elde etmek için ekranda artık bir görüntü oluşturulur. PC ışık difüzyon kartının ışık geçirgenliği %80’den fazlaya ulaşabilirken, sıradan opal beyaz PC kartının ışık geçirgenliği sadece %20’dir. Bu nedenle reklam ışıklı kutusu endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Polikarbonat ışık difüzörü verimli ve mükemmel bir ışık difüzör malzemesidir. Kalınlığı 1 mm’den 12 mm’ye kadardır. Aynı zamanda “LED ışık difüzörü olarak da adlandırılır.

Difüzör plakaları, düz panel ışıklar, reklam ışıklı kutular ve profesyonel görüntüleme ışıkları gibi yan ışık LED aydınlatma armatürleri için uygundur ve genellikle ışık kılavuzu plakalarıyla birlikte kullanılır.

Fonksiyonel polikarbonat levhalar nereden alınır?

Mazeron Reklam, çeşitli boyut ve renklerde farklı türde polikarbonat sunan profesyonel bir tedarikçidir.  Polikarbonat levha satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Gamze Yılmaz
Gamze Yılmaz
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?