Pleksiglas Levha Nasıl Kesilir ? - Mazeron Reklam Anlatıyor

Pleksiglas Levha Nasıl Kesilir ?

Pleksiglas Levha Nasıl Kesilir ?
15.02.2022
5.158

Özel kesim bir pleksiglas levha arıyorsanız, özelliklerine göre sizin için yapabilecek olan Mazeron Reklamı tercih edebilirsiniz. Gerekli pleksinin kalınlığını, genişliğini ve uzunluğunu ve ayrıca miktarını belirtebilirsiniz. Bu cam türü de çeşitli renklerde mevcuttur. Pleksiglas levhanızı seçtikten sonra, kalınlığına ve boyutuna karar vermeniz gerekecektir.

Şeffaf pleksiglas levhalar çeşitli kalınlıklarda mevcuttur. Tipik sayfalar 6’x8’dir, ancak ihtiyacınız olan herhangi bir boyutu satın alabilirsiniz. Projeniz için özel boyutlu bir sayfanız bile olabilir! Sadece belirli boyutlar için paketi kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca, sıkı bir bütçeyle çalışıyorsanız ideal olan paket başına birden fazla parça satın alabilirsiniz. Ancak pleksiglas ile çalışırken aşırı ısı kullanmaktan kaçındığınızdan emin olun.

Kendin Yapçılar için pleksiglas herhangi bir özel alet kullanmadan işlenebilir. Pleksiglas levhayı polikarbonat levhadan kesmek daha kolaydır, ancak levhayı kesmek için keskin bir alet kullanmalısınız. Bir Dremel aleti kullanarak malzemeyi masanızın yüzeyinde işaretleyin, ardından orijinal şekline geri dönmemesini sağlamak için malzemeyi sıkıştırın. Projenize başlamadan önce, ince bir tabakanın daha kalın olandan daha kırılgan olduğunu daima unutmayın.

Pleksi Levha Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pleksiglas levhanın kalınlığı, sipariş verirken dikkate alınması önemlidir. İşi düzgün bir şekilde yapmak için doğru olanı seçmek önemlidir. Tek bir pleksiglas parçası bir inç kalınlığa kadar olabilir, ancak oldukça kalın olabileceğinin farkında olmanız gerekir. Daha büyük bir sayfa istiyorsanız, iki parça satın almanız gerekir. Daha büyük bir yaprağı daha küçük parçalara ayırabilirsiniz.

Dremel aleti veya çentik bıçağıyla bir pleksiglas levhayı kesebilirsiniz. Malzemenin üzerine istediğiniz alanı işaretleyin ve keskin bir bıçakla kenardan bükün. Levhayı yerinde tutmak için kıskaçların kullanılması önemlidir. Plastik levhanın kavisli bir kenarı varsa, pürüzsüz olması için zımparalanması gerekecektir. Daha kalın bir sac kesiyorsanız bunun için özel bir alet kullanılmalıdır.

Pek çok pleksiglas levha çeşidi mevcuttur. Tipik bir sayfa altıya sekiz inçtir. Projeniz için ihtiyacınız olan kalınlığı seçebilirsiniz. Dremel aletini kullanarak bir pleksiglas levhayı kesebilirsiniz. En iyi sonuçlar için bir zımpara bloğu kullanmak önemlidir. Daha sonra kenarları düzeltmek için bir kalemtıraş kullanabilirsiniz. Pleksiglas levhayı kestikten sonra mutlaka nemli bir bezle silmelisiniz.

Bir pleksiglas levha, yaygın bir akrilik levhadır. Ekstra sert bir yüzeye sahip bir plastik türü olduğu için genellikle pleksiglas olarak adlandırılır. Buna karşılık, bir esnek cam panel, 17’ye 1’lik yüksek bir mukavemet-ağırlık oranına sahiptir. Gücü, onu tabelalar için mükemmel bir seçim ve iç tasarım için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Projeniz için bir pleksiglas panele ihtiyacınız varsa,  Mazeron Reklam ile iletişime geçin.

Whatsapp
Gamze Yılmaz
Gamze Yılmaz
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?